100 fjalet e para gjermanisht

100 fjalet e para gjermanisht

100-fjalet-e-para-gjermanisht-(www.shqipopedia.ORG)

 

 

 

 

 

 

100 fjalet e para gjermanisht

100 fjalet e para gjermanisht është aplikacioni më i fundit që ka lançuar SHQIPOPEDIA.

Ky program mundësohet krejtësisht falas për të gjithë ata që interesohen për mësimin e kësaj gjuhe. Është një program i cili përmban 100 fjalë të cilat janë të përkthyera nga gjermanishtja në shqip, dhe për më tepër janë me zë. Domethënë janë të lexuar që ju të mund të dëgjoni saktë shqiptimin e tyre në gjermanisht nga persona që këtë gjuhë e kanë amëtare. Aplikacioni është për platformat e windows-it.

Ky aplikacion është shumë i lehtë në përdorim, dhe është realizuar në platformën e gjuhës së programimit në Flash. Përbëhet nga dhjetë mësime dhe sejcili prej tyre ka 10 fjalë dhe në total 100 fjalë.  Dëgjoni fillimisht fjalët në gjermanisht dhe me pas përsëritini duke u përpjekur që shqiptimi juaj të ngjajë sa më shumë me shqiptimin gjerman.


Aplikacionin mund ta shkarkoni këtu

Kushtet e përdorimit të këtij aplikacioni i keni ketu

100 fjalet e para gjermanisht

8 thoughts on “100 fjalet e para gjermanisht”

  1. jam reshati nga rogova po kam hy ne kurs amo me duhet te ushtroj dhe neshpi amo sitjabej per nje adres apo email te gjuhes gjermane per kthim shqip

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *