Shkarko falas fjalor shqip greqisht

Shkarko falas fjalor shqip greqishtΚατεβάστε δωρεάν Αλβανo Ελληνικό Λεξικό

Fjalori Shqip Greqisht

Për fat të keq ky fjalor nuk është më i disponueshëm pasi ata që e kanë krijuar e kanë hequr nga faqja e tyre. Megjithatë ju mund të vizitoni fjalorin tonë që është online këtu

 


Fjalor Shqip Greqisht, me i miri qe qarkullon, i autorit Niko Gjini profesor i gjuhes greke ne universitetin e Tiranes. Ky fjalor eshte mese i kompletuar dhe ka dhe teminologji te ndryshme, mundesuar nga fondacioni Ioani Laci.

Programi i leximit te formatit e-book ka nevoje per instalimin e .ΝΕΤ2 framework qe mund ta instaloni ketu.
Per shkarkimin e programit te fjalorit greqisht shqip
kilikoni ketu.

[Shenim: Meqe fjalori gjate kohes se programimit eshte
ndertuar ne sistem operativ qe perdorte gjuhen greke, perpara instalimit duhet nderruar gjuha e sistemit ne ate greke, dhe pasi e keni instaluar mund ta nderroni perseri. Shkoni tek Control Panel >Region and Language >Administrative> Change System Locale dhe perzgjidhni Greek.]

Instalimi:

1. Presim te behet shpaketimi i skedareve te programit te fjalorit shqip greqisht

Fjalori Shqip Greqisht
Fjalori Shqip Greqisht Çpaketimi

2. Klikojme butonin [Eπόμενο] = next qe te vazhdojme instalimin dhe [Aκυρo] = cancel nese nuk duam ta instalojme.

Fjalori Shqip Greqisht
Fjalori Shqip Greqisht Instalimi

3. Perzgjedhim dosjen ku do bejme instalimin dhe pastaj klikojme butonin [Eπόμενο] = next. Nese duam te ndryshojme dosjen e paracaktuar klikojme ne butonin [Aναζήτηση] = Browse. Kurse [Aκυρo] = cancel nese nuk duam ta instalojme.

Fjalori Shqip Greqisht
Fjalor Shqip Greqisht Instalimi

4. Ketu behet futja e ikonave ne menune e programeve nese duam i vendosim nje emer te ri psh: shkuajme Fjalori Shqip – Greqisht . Klikojme butonin [επόμενο] = next dhe mbaruam instalimin.

Fjalori Shqip Greqisht
Fjalori Shqip Greqisht

5. Pasi te behet instalimi kur te hapim programin e fjalorit shqip greqisht duhet te bejme aktivizimin online.

6. Jemi ne pritje te aktivizimit i cili mund te zgjase mjaft minuta.

Pasi te jete bere dhe aktivizimi mund te perdorim programin e fjalorit.

Fjalori Shqip Greqisht
Fjalori Shqip Greqisht Shembull

 

2 thoughts on “Shkarko falas fjalor shqip greqisht”

  1. I mire duket fjalori, por pasi e perdora nje dite me thote programi nuk punon. E fshij dhe e rinstaloj, por serish i njejti problem. Nuk e di nese me sugjeron dikush ndonje zgjidhje per kete problem…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *