Fjalor italisht shqip online

Fjalor italisht shqip online

fjalor-italisht-shqipShqipopedianë të dashur!

Sot Shqipopedia sapo realiazoi dhe vuri online fjalorin e saj te radhës FJALOR ITALISHT SHQIP. Pas një pune shumë intensive dhe të mundueshme ky fjalor u bë tashmë realitet. Është një projekt i madh dhe ka mbi  7 mijë fjalë. Në fazën e dytë dhe të tretë të këtij projekti do të shtohen shqiptimet e fjalëve si dhe ilustrimet grafike të tyre. Fjalori aktualisht numëron mbi 1000 fotografi të cilat po shtohen gradualisht, dhe në të njëjtën kohë po punohet edhe për shqiptimet.

Fjalor italisht shqip online

Rëndësia e këtyre fjalorëve të huaj në INTERNETIN SHQIP është një punë shumë e rëndësishme, pasi fjalorë të tillë në botën informative shqiptare janë me pakicë, dhe në rastet kur gjenden janë të krijuar me programe përkthyese në mënyrë automatike me plot gabime.  Nuk duhet harruar mbështetja e  TechAl i cili froi një ndihmë të pakursyer në vështirësitë teknike që u hasën gjatë punimeve.

Shqipopedia është një faqe pionere në edukimin shqiptar, vizioni dhe vlerat e saj janë për edukim dhe informim falas, veçanërisht për ata që besojnë se dija nuk ka as moshë as kufij.

Për të shkuar në portalin e fjalorit italisht shqip mund të klikoni këtë link italisht.shqipopedia.org ose për lehtësi e kemi vendosur linkun në të djathtë të sajtit.

TechAL është një nga partnerët tanë që specializohet në fushën e informatikës, për më tepër informacion mund t’i vizitoni këtu tech-al.info.

 

Fjalor italisht shqip online

2 thoughts on “Fjalor italisht shqip online”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *