Fabulat e Ezopit

Fabulat e Ezopit

Fabulat e Ezopit

Shqipopedia sapo ka bërë publikimin e Fabulave të Ezopit. Ky është një libër dixhital në formën e një programi i cili është shkruar në Flash. Janë 18 përralla për fëmijë të ilustruara

Fabulat e Ezopit
Fabulat e Ezopit

fabulat e ezopit
fabulat e ezopit

Lista e fabulave të Ezopit është

1. Lepujt dhe Bretkosat
2. Dhelpra dhe Rrushë
3. Dy Kaposhët
4. Gjahtari Frikacak
5. Lepuri dhe Breshka
6. Druvarët
7. Zogu i Natës & Lakuriqi i Natës
8. Gomari dhe Mushka
9. Lakuriqi i Natës & Macet
10. Gaforri dhe Gaforrja
11. Korbi dhe Dhelpra
12. Palloi dhe Larashi
13. Çobani dhe Ujku
14. Milingonat dhe Gjinkallat
15. Fshatari dhe Shqiponja
16. Gomari dhe Ujku
17. Gomari dhe Ujku
18. Luani dhe Derri i Egër

Lexim të këndshëm!

 

Linku i shkarkimit:
ketu

11 thoughts on “Fabulat e Ezopit”

  1. Ska përse, faleminders për falenderimin!
   Mirënjohja është gjë e madhe dhe ne shqiptarët nuk para kemi kujtojmë se të tjerët e kanë për detyrë për të na ndihmuar dhe shërbyer. Një gjë e tillë vërehet që nga momenti kur nuk respektojmë radhën (p.sh: e bukës 🙂 ) dhe nga fjalët faleminderit dhe mirupafshin.

   1. Tamam ashtu eshte. Ne kete sajt kam gjetur gjera te vlefshme.
    Shume FALEMINDERIT per materjatet qe keni disponuar, sepse
    e di qe te kesh nje sajt kerkohet kohe dhe pune. Duhet ca kohe
    qe te arrihet ajo qe thoni ju sepse vlerat gradualisht po humbasin
    dhe njerezit nuk kane te njejtat vlera.

    1. Është edhe problemi i të qënit i përgjegjshëm. Psh një rast, në një sajt tjeter për mësimin e gjuhës angeze ishin vendosur gabimisht tre linqe dhe pa patur ato linqe nuk shkoje në mësimet përkatës; por si për çudi edhe pse janë me qindra vizitorët askush nuk mori mundimin të shkruante dy fjalë dhe të thoshte “Ju lutemi rivendosni linqet”. Është me të vërtetë pa kuptim sepse ato mësime do tju shërbenin vetë atyre dhe jo neve. Si pasojë ishin të padisponuseshme ato mësime për muaj me radhë derisa rastësisht i gjetëm vetë dhe i përditësuam. Pa koment!

  1. Faleminderit që na treguat. Epo ndonjëherë skedarët gjatë kopjimeve në host etj, mund të krijojnë probleme dhe dalin të korruptuar.
   Shkarkimi do rregullohet shumë shpejt

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *