FJALOR LATINISHT SHQIP – index

FJALOR LATINISHT SHQIP

– B –

bellum : luftë, shiko. casus belli


bis dat qui cito dat : ai që jep shpejt dhe me dëshirë është sikur të japë dy herë

bis vivit qui bene vivit : ai që jeton mirë jeton dy herë

bona fide : mirëbesim

brevi manu : shkurtimisht

FJALOR LATINISHT SHQIP

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *