Fjalor greqisht frengjisht

Fjalor greqisht frengjisht

Po shtojmë edhe një fjalor i cili iu hyn në punë kryesisht shqiptarëve të cilët dinë greqisht/frëngjisht dhe që janë të interesuar për mësimin e gjuhës frënge/greke. Natyrisht ky fjalor nuk i ka të dyja opcionet pra mund të jetë fjalor greqisht frëngjisht dhe anasjelltas fjalor frëngjisht greqisht.

Kanë kontribuar për këtë fjalor Claude Brunin, Kyliane dhe Georges Vekioset Giulia.

Fjalori greqisht – frengjisht ka 12.016 fjalë
Fjalori frengjisht – greqisht ka 10.426 fjalë

Edhe ky fjalor është falas për shkarkim pjesë e fjalorëve FREELANG.
Në fillim shkarkoni programin këtu.
Listën e fjalëve këtu.
Përsa i përket mënyrës së instalimit dhe përdorimit shkoni këtu.

Për arsye teknike mund t’ju shfaqet ky problem.

shkoni te dosja e instalimit futuni te dosja
language
dhe riemërtoni skedarët nga
Franηais_Grec.wb    — >   Français_Grec.wb
Grec_Franηais.wb    — >   Grec_Français.wb

të njëjtën gjë bëjeni te dosja
icones
Franηais.ico               —    Français.ico

Fjalor greqisht frengjisht

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *