FJALORI I LLOJEVE TE PESHQVE – LLOJET E PESHQVE

FJALORI I LLOJEVE TE PESHQVE

Fjalori i llojeve te peshqve
Fjalori i llojeve te peshqve

FJALORI I LLOJEVE TE PESHQVE

Pages ( 1 of 11 ): 1 234567891011Vazhdo»

2 thoughts on “FJALORI I LLOJEVE TE PESHQVE – LLOJET E PESHQVE”

 1. Mlyshi nuk esht Pike ….
  Mlyshi i tajkon familjes se krapit
  Pike ose Hecht ose Shtuka
  Anglisht Gjermanisht ose Serbisht e ne Kosov

  1. Përshëndetje. Faleminderit për komentin.
   Keni të drejtë nuk qënka pike, se një fakt emërtimet ndryshojnë dhe variojnë. Në fakt, bazuar nga emërtimi i mëlyshit në latinisht (Squalius cephalus) marrë nga Biopedia (linku më poshtë)
   Në anglisht quhet: European chub, në gjermanisht Döbel (lexohet Dëbel) dhe në serbisht Клен (lexohet klen)

   http://bio.shqipopedia.org/mëlyshi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *