Shkarko fjalor greqisht greqisht falas

Shkarko falas

fjalor greqisht greqisht

Fjalori “ΜΕΙΖΟΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΛΕΞΙΚΟ” (Fjalori i madh i gjuhes greke) eshte nje veper e koheve te fundit. Ky fjalori u bazua ne fjalorin e Tegopoulos – Fitrakis qe qarkullon me ribotime te vazhdueshme
qe nga viti 1988. Fjalori eshte rindertuar dhe pasuruar me shpjegime, prejardhje fjalesh, sinonime dhe antonime, te titujve. Zhvillimi i shpejte dhe perparimi i shkencave dhe teknologjise pasuruan gjuhen me terma dhe fjale specifike Politika, ekonomia, atletizmi, komunikacionet, letersia, krijojne fjale te reja, qe behen te famshme sic jane fondamentalizem, valute dixhitale, telekarte, telemjekesia, paparaci etj. Sektori i elekronikes gjithashtu shton ne fjalorin e perditshem, fjale si realiteti virtual, kibernopank, internet. Ky fjalor nepermjet fjaleve regjistron te dhenat e ndyshimeve te shoqerise dhe shpreh realitetin e gjalle gjuhesor.

fjalor greqisht greqisht

Fjalori i gjuhes grekePer te shkarkuar fjalorin
kliko ketu

Fjalori “Mizon” greqisht greqisht eshte nje nga me te miret qe qarkullojne. I hyn ne pune te gjitheve qe dine greqisht dhe normalisht dhe atyre qe duan te mesojne. Eshte per te gjitha nivelet permban etimologjine e fjales, pershkrimin, sinonimet, antonimet, dhe ndajfoljet qe mund te kene. Gjithashtu ka nje vend te vecante per shpegimin e emrave te pervecem, shkurtimet fjalesh ne gjuhen greke si dhe ne gjuhe te huaja, shprehje te huaja qe kane hyre ne gjuhen greke.

fjalor greqisht greqisht
Fjalor greqisht greqisht
fjalor greqisht greqisht
Fjalor greqisht greqisht – shkurtime te ndyshme
Fjalor greqisht greqisht
Fjalor greqisht greqisht – shprehje te huaja

Nese ju nevojitet nje fjalor greqisht greqisht falas ky eshte me i miri qe ekziston.

 

3 thoughts on “Shkarko fjalor greqisht greqisht falas”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *