Fjalor Shqip Gjermanisht

Fjalor Shqip Gjermanisht.  Albanisch Deutsch Wörterbuch.

Fjalor Shqip Gjermanisht

Fjalor Shqip Gjermanisht është një fjalor me rreth njëmijë fjalët me kryesore për fillestarët.Kjo listë fjalës është e vlefshme për  të  gjithë ata që janë te interesuar për të mësuar gjuhën gjermane. Shqipopedia ka bërë dhe po bën një punë shumë serioze në fushën e mësimit të gjuhëve të huaja. Veçanërisht në menyrë autodidakte pasi nxënësi e krijon vetë programin dhe shpejtësinë mësimeve. Për gjuhën gjermane është krijuar edhe një fjalor akoma më i madh, linkun e keni më poshtë. Gjithashtu është krijuar edhe kursi i gjuhës gjermase si dhe mësime me dialogë gjermanisht. Mesim te kendshem!

Per mesime falas te gjermanishtes shkoni dhe per fjalorin e madh

Për të shkuar të  FJALORI GJERMANISHT  SHQIP online klikoni këtu

(fjalor me zë, ilustrime dhe lakimet e fjalëve, fjalori më i madh dhe më i mirë i gjuhës gjermane online)

 

Lista e fjalëve sipas alfabetit:

Fjalor Shqip Gjermanisht

17 thoughts on “Fjalor Shqip Gjermanisht”

    1. Pershendetje Luma,
      Mire ke menduar. Ne kemi mundesuar mesime te ndryshme dhe nje fjalor per t’ju lehtesuar sadopak kete proces. Per te shkuar tek ato lexo nje koment qe kam bere me siper. Suksese!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *