Fjalor Greqisht Shqip

Shkarko falas fjalor greqisht shqip Κατεβάστε δωρεάν Ελληνo Αλβανικό ΛεξικόFjalor Greqisht Shqip

Për fat të keq ky fjalor nuk është më i disponueshëm pasi ata që e kanë krijuar e kanë hequr nga faqja e tyre. Megjithatë ju mund të vizitoni fjalorin tonë që është online këtu


Fjalori Greqisht Shqip, autorit Niko Gjini qe eshte profesor i gjuhes greke ne universitetin e Tiranes. Ky eshte nje fjalor i kompletuar qe eshte mundesuar nga fondacioni Ioani Laci.
Programi i fjalorit e-book ka nevoje qe te instaloje .ΝΕΤ2 framework-un kete mund ta shkarkoni ketu.
Shkarkimi i fjalorit greqisht shqip

behet ketu.[Shenim: Meqe fjalori gjate kohes se programimit eshte
ndertuar ne sistem operativ qe perdorte gjuhen greke, perpara instalimit duhet nderruar gjuha e sistemit ne ate greke, dhe pasi e keni instaluar mund ta nderroni perseri. Shkoni tek Control Panel >Region and Language >Administrative> Change System Locale dhe perzgjidhni Greek.]Instalimi:1. Behet shpaketimi i skedareve te programit te fjalorit

Fjalor greqisht shqip
Fjalori greqisht shqip shpaketimi

2. Pastaj klikojme butonin [Eπόμενο] = next qe te vazhdojme ose [Aκυρo] = cancel nese nuk duam ta instalojme programin e fjalorit.

Fjalor greqisht shqip
Fjalori greqisht shqip – instalimi

3. Caktojme dosjen ku do bejme instalimin efjalorit dhe me pas klikojme butonin [Eπόμενο] = next. Nqs duam te ndryshojme dosjen e paracaktuar pezgjedhim butonin [Aναζήτηση] = Browse. Butonin [Aκυρo] = cancel nese nuk duam ta instalojme.

Fjalor greqisht shqip
Fjalori greqisht – shqip instalimi

4. Ketu behet futja e ikonave ne menune e programeve nese duam i vendosim nje emer te ri psh: shkuajme Fjalori Greqisht – Shqip. Klikojme butonin [επόμενο] = next dhe mbaruam instalimin.

Fjalor greqisht shqip
Fjalori greqisht shqip – menuja

5. Pasi te behet instalimi kur te hapim programin e fjalorit duhet te bejme aktivizimin online.

Fjalor greqisht shqip
Fjalor greqisht shqip – aktivizimi

6. Jemi ne pritje te aktivizimit i cili mund te zgjase mjaft minuta.

fjalor greqisht shqip
Fjalori greqisht shqip – duke u aktivizuar

Pasi te jete bere dhe aktivizimi mund te perdorim programin e fjalorit.

Shkarko fjalor greqisht shqip
Fjalori greqisht shqip Shembull

 

 

One thought on “Fjalor Greqisht Shqip”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *