Kuiz gjeografik – Rrethet e Shqipërisë

Kuiz gjeografik – Rrethet e Shqipërisë
Kuiz gjeografikMësoni rrethet e Shqipërisë duke luajtur me kuizin gjeografik të Shqipopedias “Kuiz Gjeografik – Rrethet e Shqipërisë”. Në këtë lojë  interaktive do të luani për të gjetur vendndodhen e rretheve të Shqipërisë.

Nëse e gjeni rrethin që kërkohet do të merrni 10 pikë, nëse nuk e gjeni do të humbisni 10 pikë. Kjo lojë e bukur, do përveç faktit që është argëtuese, ka për t’ju mësuar të 36 rrethet e Shqipërisë. Si softuer është krijuar në gjuhën e programit Flash dhe mund të luajë në të gjithë kompjuterat që kanë sistem operativ Windows.
Mund të luajë edhe në platforma të tjera që mbështesin aplikacionet flash.


Shkarkoje këtu:
ketu

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *